uvádí...
Czech & Slovak Sustainability Summit, 20. 4. 2023, WPP Campus, Praha

Místo konání

Výjimečný prostor pro výjimečnou akci

WPP Campus (bývalý Palác Elektrických podniků)

Avantgardní funkcionalistická stavba navržená Adolfem Benšem a Josefem Křížem byla v době svého dokončení v roce 1935 architektonickou a technologickou senzací, vyznačující se ohromující prostorovou velkorysostí a využitím sofistikovaných technologií, jako je americká klimatizace, teplovzdušné vytápění Carrier nebo nákladní výtah s nosností 15 tun pro automobily.

Koncepci prostor Campusu navrhla společnost BDG Architecture + Design – součást WPP – ve spolupráci s arch. Tichým. Agilní pracovní prostředí umožňuje flexibilitu i ve sdílených co-workingových prostorách v mezaninu, na terase, v zasedacích místnostech a v jídelně. V atriu, přímo nad hlavní recepcí, visí umělecká instalace od české společnosti Preciosa Lighting, kterou tvoří 797 ručně foukaných skleněných koulí symbolizujících propojenost a spolupráci agentur v rámci WPP, zavěšených v srdci pražského Campusu.

O kvalitě citlivě provedené rekonstrukce svědčí i nedávno získané ocenění Stavba roku 2021, které je nejvýznamnější událostí roku v oblasti stavebnictví a architektury. Soutěž pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Více informace o této výjimečné budově najdete ZDE.

Adresa:

Bubenská 1
170 00 Praha 7-Holešovice
Mapa

Jak se dostat na akci:

Metrem

WPP Campus se nachází vedle stanice tramvaje a metra „Vltavská“ (trasa C, červená)

Autem

V okolí je malé množství parkovacích míst, a proto doporučujeme se dopravit na Sustainability Summit udržitelně, tzn. pěšky, na kole anebo veřejnou dopravou.